6-07-19
Powiat chojnicki. Prośba o pomoc w sfinalizowaniu bardzo ważnego zamówienia
Policjanci kolejny raz ostrzegają
- nie daj się oszukać metodą na BLIK-a !!!

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed coraz bardziej rozpowszechnianą przez przestępców kolejną metodą oszustwa na tzw. BLIK-a. W ten sposób kilka tysięcy złotych z konta straciła kobieta, która była przekonana, że o pomoc finansową prosi ją jej krewna. Oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK.

 O oszustwie metodą na " BLIKA-a” policjanci z  Brus zostali poinformowani 4 lipca po południu. Na komendę zgłosiła się 28-letnia kobieta, która została w ten sposób okradziona. Jak się okazało, najpierw dostała wiadomość za pośrednictwem popularnego komunikatora, której nadawcą była rzekomo jej kuzynka. Kobieta poprosiła w ten sposób o pomoc w sfinalizowaniu bardzo ważnego zamówienia przez internet. Pokrzywdzona nie podejrzewając nic złego przesłała trzykrotnie kod BLIK przez komunikator po czym zatwierdziła wszystkie transakcje kodem pin do aplikacji banku, co przyczyniło się do straty pieniędzy z jej konta bankowego  w kwocie 3 tysięcy złotych.

Jednakże dalej by nic nie wzbudziło podejrzeń 28-letniej warszawianki, gdyby oszust nie prosił o kolejny kod BLIK. To wzbudziło niepokój pokrzywdzonej, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa. Próbowała skontaktować się przez komunikator z osobą proszącą o pomoc, niestety nikt się nie odezwał. Dopiero po kontakcie przez telefon z właścicielką konta dowiedziała się, że ktoś włamał się na jej konto internetowe i rozesłał prośbę do znajomych z portalu o pożyczenie pieniędzy poprzez wygenerowanie kodu BLIK.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.