30-01-18
Gm. Czersk.
„Bezpieczne Ferie”
POLICJANCI ODWIEDZILI DZIECI WYPOCZYWAJĄCE NA ZIMOWISKACH SZKOLNYCH

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Czersku realizując działania „Bezpieczne Ferie” odwiedzili uczniów spędzających czas wolny na zimowisku w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku oraz szkole w Łęgu. Dzielnicowi przeprowadzili pogadanki z trzema grupami, w trakcie których opowiadali uczestnikom o bezpieczeństwie podczas ferii oraz przypominali o tym jak unikać zagrożeń na ulicy i w domu, a także podczas korzystania z Internetu.


Wczoraj dzielnicowy mł.asp. Bartłomiej Wons oraz st. sierż. Marcin Jagodziński z czerskiego komisariatu spotkali się z uczniami spędzającymi czas wolny na zimowisku zorganizowanym w szkole podstawowej w Czersku i Łęgu. Przeprowadzili oni pogadankę z uczestnikami na temat ich bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, wskazując m.in., że do zjazdów na sankach należy wybierać miejsca bezpieczne , z dala od ulic i skrzyżowań. Opowiedzieli im w jaki sposób poruszać się po drodze, korzystać z przejść dla pieszych z sygnalizacja świetlną i bez świateł, a także jak reagować w sytuacjach zagrożeń, m.in. gdy zaczepia nas osoba obca oraz gdy zaatakuje nas agresywny pies. Podkreślali także jak ważną rolę odgrywa noszenie elementów odblaskowych. Podczas pogadanki nie obyło się również bez rozmowy na temat cyberprzemocy i dopalaczy oraz zagrożeń związanych z ich zażyciem. Młodzi słuchacze śmiało opowiadali na pytania policjantów, którzy sprawdzali wiedzę z przeprowadzonego spotkania.


Większość uczestników zimowiska pamiętało wszystkie numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Mundurowi opowiedzieli im także o codziennej pracy w policji. Przeprowadzane spotkania przed i w czasie ferii to element działań podejmowanych przez policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych zarówno w szkole , na ulicy, a także w domu podczas zabawy.

mat. KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.