8-09-21
Powiat chojnicki. Wodniacy nadal kontrolują akweny wodne w powiecie chojnickim
Policjanci prowadzili działania
na Jeziorze Ostrowite w gminie Czersk


Chojniccy policjanci z wydziału prewencji na wodach powiatu nadal kontynuują działania pomimo tego, że wakacje dobiegły końca. W czasie pełnionych służb wodniacy m.in. dbają o bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu wodnego, udzielają pomocy, sprawdzają stan trzeźwości żeglarzy, sterników motorowodnych i kajakarzy oraz kontrolują wędkarzy. Jak co roku zwracają oni szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy plaż i kąpielisk.

Policjanci z referatu prewencji na wodach i terenach przywodnych chojnickiej komendy w czasie wakacji jak i po ich zakończeniu dbają o utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W trakcie codziennej służby funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaż i kąpielisk, a w tym na użytkowników sprzętu pływającego oraz na ich stan trzeźwości. Oprócz tego wodniacy udzielają pomocy jednostkom pływającym, kontrolują miejsca wypoczynku oraz biorą udział w akcjach ratowniczych. Kontrolują także rejony zagrożone kłusownictwem i zabezpieczają różnego rodzaju organizowane regaty na jeziorze charzykowskim. W tym sezonie letnim w naszym powiecie nikt nie utonął.

Dodatkowo w ramach swoich działań funkcjonariusze prowadzą pogadanki z dziećmi, w czasie których przybliżają im podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz wręczają opaski dzieciom.

Takie właśnie działania „wodniacy” wczoraj prowadzili na Jeziorze Ostrowite w gminie Czersk (ZDJĘCIA). Podczas tych działań kontrolowali osoby, które łowiły ryby oraz pouczali korzystających ze sprzętu wodnego, informując że w trakcie pływania rowerem wodnym bądź kajakiem należy mieć założoną na sobie kamizelkę ratunkową.

Działania „wodniaków” będą prowadzone na rzekach i jeziorach jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Na zakończenie sezonu letniego policjanci ogniwa wodnego będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników regat „Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego”.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.