27-12-18
Region. Zobaczył radiowóz i przeskoczył na miejsce pasażerki
Policjanci zatrzymali bmw jadące
drogą krajową nr 22

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie próbował zamienić się miejscami z pasażerką. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze uniemożliwili  kierowcy dalszą jazdę. Mieszkaniec gminy Czarna Woda w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione za kierownicą przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 grudnia w miejscowości Czarna Woda, gdzie policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej bmw jadące drogą krajową nr 22. Kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie auta i próbował odjechać. Gdy mundurowi ruszyli za nim okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna zatrzymał bmw i zamienił się miejscami z pasażerką.

Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 23-latek posiada do lipca 2019 roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowi udaremnili mężczyźnie możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące  niezatrzymania się do kontroli drogowej, niestosowania się do sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

KPP Starogard Gdański

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.