4-02-20
Powiat chojnicki. Tłumaczyli, że nie mają gdzie mieszkać ani co jeść
Policjanci zatrzymali sprawców włamań
na terenie pow. chojnickiego


Wczoraj (3.02) w chojnickim sądzie odbyło się posiedzenie zakończone orzeczeniem dwumiesięcznego aresztu dla dwóch włamywaczy. Mężczyźni to mieszkańcy naszego powiatu, mający na swoim koncie podobne przestępstwa.

W dniu wczorajszym przed oblicze sądu postawieni zostali dwaj mężczyźni, którzy w okresie ostatniego miesiąca włamywali się do domków letniskowych i różnego rodzaju obiektów na terenie naszego powiatu. 19- i 25-latek to dwaj bracia, którzy ze złodziejskiego rzemiosła uczynili sobie źródło dochodu. Ustaleni i zatrzymani zostali przez chojnickich kryminalnych, którzy udowodnili im popełnienie łącznie pięć włamań oraz dwa usiłowania włamania.

Obydwaj młodzi mężczyźni tłumaczyli w sądzie, że nie mają gdzie mieszkać ani co jeść, dlatego włamywali się do budynków, które są opuszczone w okresie zimowym, znajdujących się na terenie ośrodków wypoczynkowych i w ich najbliższej okolicy Jedli co tam znaleźli lub to, co wcześniej ukradli. Przestępstwa popełniali po zwolnieniu z tymczasowego aresztu, dokąd trafili z tego samego powodu.  W areszcie będą oczekiwać na sprawę sądową. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.