5-07-18
Czersk. Schował się w... „komórce”
Policjanci zatrzymali zabójcę
ukrywającego się u rodziny w Czersku

Policjanci KWP w Bydgoszczy przy pomocy stróżów prawa z Czerska zatrzymali 35-latka poszukiwanego do odbycia wyroku za zabójstwo. Mężczyzna korzystał z przerwy w karze i nie wrócił do zakładu karnego. Wpadł, ukrywając się na poddaszu.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmują się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców, za którymi wystawiono listy gończe. Bywa, że to ich ustalenia przyczyniają się do wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania tzw. ENA.

W październiku 2017 roku otrzymali list gończy za 35 latkiem, który nie stawił się do zakładu karnego po upływie przerwy w karze. Mężczyzn został skazany w 2008 roku na karę 12 lat pozbawienia wolności za przestępstwo zabójstwa. Policjanci ustalili, że osoba ta może przebywać poza granicami kraju, jednak jest możliwe, że wróci do Polski. Ustalili, że będzie przebywać u swojej rodziny w Czersku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy w ubiegłym tygodniu pojechali do województwa pomorskiego, do Czerska. Tam wszystko wskazywało na to, że być może podróż była „na darmo”. W pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę, który, wszystko na to wskazywało, chciał umknąć oknem. Wycofał się widząc policjantów, którzy „obstawili” posesję. Dokładne sprawdzenie poddasza i znajdującej się tam „komórki” zakończyło się zatrzymaniem poszukiwanego.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Bydgoszczy. Teraz będzie „odsiadywał” pozostałą część wyroku.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
KWP Bydgoszcz
(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.