14-05-18
Powiat chojnicki.
Policjanci od początku maja skontrolowali  kilkanaście autobusów
Policjancki kontrolują autokary wycieczkowe - możesz zgłosić kontrolę

Policjanci przypominają, że na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są informacje na jego temat. Można też umówić się na kontrolę autobusu po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami wydziału ruchu drogowego. Od początku maja policjanci przeprowadzili kilkanaście takich kontroli.


Policjanci z chojnickiej komendy przypominają, że na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są takie informacje jak: dane techniczne, ważność badań technicznych, status rejestracji, ilość miejsc, przebieg, rok produkcji oraz ubezpieczenie OC.

Można też umówić się na kontrolę autobusu w po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami wydziału ruchu drogowego, zgłaszając potrzebę kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Zgłaszając, należy podać godzinę podstawienia autokaru gotowego do kontroli oraz planowaną godzinę wyjazdu. Osoby które chcą zgłosić taką kontrolę powinny się wcześniej upewnić czy nie została już taka kontrola zgłoszona przez organizatora wycieczki lub przewoźnika. Taką potrzebę można zgłosić też osobiście lub pisemnie. Po sprawdzeniu pojazdu policjanci wydadzą stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

Kontakt do chojnickich policjantów ruchu drogowego:
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach
ul. Warszawska 13, 89-600 Chojnice
tel. (52) 395 62 01 w godzinach od 7.30-15.00 lub (52) 395 61 05.

Policjanci od początku maja skontrolowali  kilkanaście autobusów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócili na stan techniczny pojazdu. Po przeprowadzonych czynnościach policjanci nie mieli żadnych uwag co do stanu technicznego autobusu, a kierowcy byli trzeźwi. Po zakończonych kontrolach dzieci pojechały bezpiecznie w drogę.

mat. KPP Chojnice

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.