27-12-19
Powiat chojnicki. 29-latek miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu
Policjantka z KPP Chojnice w czasie
wolnym od służby po krótkim pościgu
zatrzymała nietrzeźwego kierującego

W tym tygodniu w Bydgoszczy funkcjonariuszka z referatu ruchu drogowego chojnickiej komendy w czasie wolnym od służby jadąc ul. Wyszyńskiego zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w momencie, kiedy sygnalizator świetlny nadawał sygnał czerwony.
Nagle usłyszała głośny pisk opon po czym zobaczyła na sąsiednim pasie ruchu kierującego peugeotem, który w tym czasie pił piwo.

Sierż.sztab. Milena Grabowska (na zdjęciu) natychmiast zareagowała i nakazała kierującemu wyłączyć auto. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń i w chwili kiedy usłyszał, że ma do czynienia ze stróżem prawa z impetem ruszył ulicami miasta. Bez chwili zastanowienia policjantka ruszyła za nim. Mężczyzna w trakcie ucieczki staranował śmietnik i wjechał na remontowany wiadukt, gdzie nie mógł kontynuować jazdy i zaczął uciekać pieszo wyrzucając po drodze butelkę po alkoholu.

Po krótkim pościgu policjantka wraz ze swoim krewnym ujęli kierującego. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. O zdarzeniu funkcjonariuszka poinformował dyżurnego i wezwała patrol. Zatrzymany mężczyzna ciągle był agresywny i chciał uciekać. W jego samochodzie policjanci znaleźli kolejną butelkę po wysokoprocentowym alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali 29- latka, okazało się, że miał on 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Chojnicka policjantka udowodniła, że stróżem prawa jest się 24 godziny dobę.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka kara finansowa oraz utrata prawa jazdy na minimum 3 lata. Kara jest znacznie surowsza gdy w stanie nietrzeźwości spowoduje się wypadek, wtedy do więzienia można trafić nawet na 12 lat.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.