22-10-18
Gm. Czersk. Sceny jak z filmu...
POLICYJNY POŚCIG ZAKOŃCZONY
ZATRZYMANIEM 21-LATKA


Dzisiaj w nocy w Łęgu policjanci z Komisariatu Policji w Czersku chcieli zatrzymać kierowcę mercedesa do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył sygnały podawane przez policjantów do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym autem.

Mężczyzna nie reagował na żadne sygnały i polecenia policjantów, a nawet kiedy radiowóz zrównał się z uciekającym mercedesem próbował zepchnąć policyjne auto z drogi, czym stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko funkcjonariuszy, ale też innych uczestników ruchu. Stróże prawa po kilku kilometrach uniemożliwili dalszą jazdę uciekinierom i zatrzymali kierowcę osobówki oraz jego kompana na terenie sąsiedniego powiatu.

Policjanci wobec uciekających mężczyzn zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek, aby doprowadzić ich do radiowozu. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 21-letni mieszkaniec Czarnej Wody nie posiada uprawnień do kierowania, a ponadto policjanci ze względu na zachowanie kierującego przebadali go na zawartość alkoholu oraz narkotesterem. Przeprowadzone badania wskazały, że 21-latek w chwili prowadzenia auta był pod działaniem amfetaminy. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Kolega z którym podróżował po czynnościach został zwolniony do domu.

Śledczy najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj przedstawią 21-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz kierowania pod wpływem środków narkotycznych, za co grozi do 2 lat więzienia, a także odpowie on za popełnione wykroczenia drogowe. Sąd również pomimo, że kierujący nie posiadał prawa jazdy może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.