30-06-18
Gm. Czersk.
`Aktywni i Ciekawi Świata! Wolni od Nałogów!`
Półkolonie w Szkole Podstawowej w Gotelpiu

Lato, lato, lato czeka…
Już od poniedziałku w Szkole Podstawowej w Gotelpiu trwały półkolonie. Tegoroczne hasło letniego wypoczynku dzieci brzmiało: „Aktywni i Ciekawi Świata! Wolni od Nałogów!”. Głównym celem tego przedsięwzięcia były działania profilaktyczne oraz wieloaspektowe oddziaływanie na młodego człowieka.

Półkolonie zostały zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Gotelp „Wszyscy Razem”, a pomocnikami w realizacji zadania byli pracownicy szkoły w Gotelpiu, którzy działali jako wolontariusze. Zadanie  zostało zrealizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018. W związku z powyższym  przedsięwzięcie to dofinansował Urząd Miejski w Czersku. W aktywnym wypoczynku wzięli  udział uczniowie z klas I – VII. Program półkolonii był urozmaicony. Zaczął się od warsztatów kulinarnych przygotowanych przez Instytut Zdrowia i Rozwoju „Eligo” z Gdyni. Tu zaprezentowano zasady zdrowego odżywiania oraz sposoby przygotowywania smacznych i dietetycznych posiłków. Kolejny dzień zachęcał do aktywności fizycznej. Sprzyjały ku temu zabawy na Basenie Sportowym w Człuchowie. W środę uczestnicy wypoczynku mogli wykazać się talentem plastycznym pod bacznym okiem miejscowej malarki pani Katarzyny Krysiak – Kołatki. Powstały przepiękne i barwne prace. W następny wakacyjny dzień uczestnicy półkolonii pojechali do kina w Tczewie i obejrzeli film pt. ”Bella i Sebastian 3”. Ta piękna i wzruszająca historia zawierała przesłanie pozytywnego nastawienia do świata. Tak, jak w poprzednich latach, atrakcji nie zabrakło, ale wszystko co dobre, też się kończy. W ostatni dzień uczono asertywności oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Na zakończenie wręczono upominki i wszystkim podziękowano za wspólnie spędzony czas w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

mat. SP Gotelp

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.