3-02-21
Gm. Czersk. Treść zapytań - poniżej
Pomoc gminy Czersk dla przedsiębiorców.
Radny: Przyszedł czas na weryfikację


Radny Daniel Szpręga kieruje zapytania w sprawie sprawie udzielonej pomocy gminy Czersk dla przedsiębiorców w 2020 r.

„Myślę, że przyszedł czas na weryfikację zapowiadanej w kwietniu 2020 r. przez Pana burmistrza pomocy dla czerskich przedsiębiorców. Nie ukrywam, że na jednej z sesji nazwałem przygotowane przez Pana burmistrza Przemysława Bieska-Talewskiego uchwały jako "pozorne", których efektem będą głównie tytuły w mediach. Rzeczywiście efekt medialny był, dlatego czas poznać efekty pomocy dla przedsiębiorców.

Wiem, że wielu właścicieli nieruchomości z gminy Czersk obniżyło w trakcie pandemii czynsze dla swoich dzierżawców, których działalność została przez rząd ograniczona wskutek pandemii COVID-19. Za to należą się im szczególne słowa uznania i podziękowania. Co do rzeczywistej oceny pomocy naszego samorządu dla przedsiębiorców powstrzymam się z komentarzem do czasu otrzymania twardych danych.” - pisze do redakcji Daniel Szpręga, radny Rady Miejskiej w Czersku i przesyła również zapytania – umieszczamy poniżej.

Poprosiliśmy burmistrza Czerska o odniesienie się do stanowiska i zapytań radnego Daniela Szpręgi.

- Nie zamierzam się odnosić do stanowiska pana radnego przed udzieleniem odpowiedzi na jego pytania – stwierdza burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.