8-03-21
POMORSKIE. KOMUNIKAT ZUS
PIT dla emerytów i rencistów– nowe zasady.
Dyżur telefoniczny eksperta


Gdański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 9 marca. Tematem będą nowe zasady rozliczania podatku osób, które pobierają świadczenia emerytalno-rentowe.


W najbliższy wtorek będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rozliczenia podatku rencistów i emerytów.   |  fot. pixaby.com


W tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku - takie osoby otrzymają PIT 11A. Dlatego w placówkach ZUS pojawiło się wielu emerytów i rencistów z pytaniami o tę zmianę. Po otrzymaniu PIT 11A, a nie jak rok wcześniej PIT-40A, klienci zastanawiają się, czy nie zaszła pomyłka, bo formularz jest inny, nie wiedzą, co mają dalej z nim zrobić. Jeśli mają nadpłatę podatku, to chcieliby wiedzieć, w jaki sposób i kiedy zostanie im zwrócona.

Pytań jest bardzo wiele, dlatego też żeby wyjaśnić wątpliwości i ułatwić klientom dostęp do kompleksowych informacji gdański oddział ZUS postanowił zorganizować dyżur eksperta. W trakcie poniedziałkowego dyżuru ekspert będzie odpowiadać na pytania dotyczące m.in.: kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A, czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym, jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 9 marca w godzinach od 12.00 do 14.00 pod numerem telefonu 58 307 86 25.

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego  Krzysztof Cieszyński

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.