27-03-18
Czersk. Drzwi otwarte w
Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
Popołudnie z „Dwójką”

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku otwarto drzwi dla uczniów i rodziców, by mogli poznać życie szkoły od środka.

22 marca, przed południem, gościliśmy grupy zerowe wszystkich czerskich przedszkoli. Zgodnie z reformą oświaty, pierwszoklasiści znowu zawitają w progi „Dwójki”. Była więc okazja, by pod okiem wychowawczyń i starszych kolegów, sprawdzić, czym tak naprawdę żyje szkoła.

Dzieciaki wzięły aktywny udział w rozgrywkach sportowych, spotkały się z różnymi dziedzinami wiedzy na kreatywnych stoiskach przedmiotowych i artystycznych. Z zaciekawieniem i pasją maluchy podejmowały różnorodne zadania, zbierały punkty  i odbierały przygotowane specjalnie na tę okazję nagrody. Od godziny 16.00 podwoje szkoły otwarto dla rodziców i dzieci, młodszych i starszych, obecnych i przyszłych uczniów „Dwójki”. Na to rodzinne popołudnie nauczyciele i uczniowie  przygotowali moc atrakcji, sportowych, artystycznych i naukowych.

W pierwszej części spotkania zaprezentowały się „szkolne talenty”. Uroczo zaśpiewali uczniowie klas pierwszych, po nich wystąpiły zespoły i muzyczni soliści. Duże emocje wywołały popisy akrobatyczne starszych chłopców i pokaz piłkarzy ręcznych. W drugiej, aktywnej części popołudnia dużym zainteresowaniem cieszył się „Ogródek matematyczny” z bardzo ciekawymi zadaniami logicznymi, kącik języka angielskiego z wystawą klocków Lego oraz intrygujące stoisko małych i dużych robotów. Równie ciekawe było stoisko „W bajkowym świecie”. Przebojem dnia jednak okazało się naukowe stoisko „Małych Einsteinów”, na którym przejęci uczniowie klasy I b demonstrowali niesamowite doświadczenia z tęczą, wulkanem i solnymi kryształkami. 

Młodzież starsza zaprezentowała swoje umiejętności w formie ciekawych pokazów i doświadczeń chemicznych, fizycznych oraz biologicznych. Humaniści mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe a pasjonaci przyrody podziwiać stoiska przyrodniczo – geograficzne. Tego dnia można było również zasmakować w potrawach różnych państw oraz poznać zwyczaje dzieci różnych narodów.

Na wolnej płycie boiska starsi i młodsi rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając zasłużone medale i drobne gadżety. Zużytą energię uzupełniano w kawiarence i barku sałatkowym oraz przy kiełbasce z grilla. „Drzwi otwarte” szkoły to okazja do zaprezentowania jej najlepszych, wypracowanych przez lata tradycji i dokonań – przedstawienia oferty edukacyjnej. Wspólnie spędzony czas sprzyjał rozmowom, pytaniom, wyjaśnieniom.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spotkać się z nami i przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy. „Razem można wszystko” – wielkie wyrazy wdzięczności dla wszystkich nauczycieli, uczniów, sponsorów, wolontariuszy oraz Aktywnego Gimnazjum – Stowarzyszenia „Barka” za pomoc finansową oraz wsparcie szkolnej imprezy. Do zobaczenia za rok.

mat. Dyrekcja SP nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.