16-07-19
Gm. Czersk. Wnioski o dotację i pożyczkę na wymianę pieca centralnego ogrzewania czy termomodernizację domu
Porozumienie na realizację programu
„Czyste Powietrze” podpisane

Gmina Czerska, jako jedna z 30 w naszym województwie, podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Porozumienie. – Od tej pory nasi mieszkańcy będą mogli składać wnioski w Urzędzie Miejskim przy pełnym wsparciu pracowników ratusza – mówi burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Od kilku miesięcy w Gminie Czersk działa punkt konsultacyjny, w którym pracownicy urzędu pomagają mieszkańcom wypełnić wnioski o dotację i pożyczkę na wymianę pieca centralnego ogrzewania czy termomodernizację domu. W zeszłym tygodniu Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Od teraz Gmina Czersk jeszcze bardziej włączy się w realizację programu „Czyste Powietrze”. – Mieszkańcy będą składali wnioski w Urzędzie Miejskim. Tu będą one wstępnie oceniane, a następnie przesyłane do WFOŚiGW w Gdańsku, z którym właściciele budynków będą zawierać umowy o dofinansowanie – mówi burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. Wszystko po to, żeby jak najbardziej wspomóc mieszkańców w realizacji tego programu.

W zeszłym tygodniu porozumienie z WFOŚiGW podpisało 30 samorządów z województwa pomorskiego, w tym dwa z Powiatu Chojnickiego. – Bardzo dziękujemy, że chcą Państwo wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku realizować program rządowy „Czyste Powietrze”. Warto się zaangażować w jego wdrażanie i działać dla ludzi i środowiska – powiedział prezes WFOŚiGW w Gdańsku Maciej Kazienko. – Wasze wsparcie przybliży dobrodziejstwa programu „Czyste Powietrze” mieszkańcom Waszych gmin. Na miejscu, w gminie, otrzymają niezbędne informacje i pomoc w złożeniu wniosku – dodał.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.