9-03-20
Gm. Czersk. Pasażer z narkotykami
Pijany, pod wpływem narkotyków, bez uprawnień
uciekał przed policją

W minioną sobotę w nocy w miejscowości Łubna policjanci czerskiego komisariatu chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę audi. Kierujący autem mężczyzna na widok radiowozu początkowo zwolnił, po czym  wyraźnie przyspieszył i nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe uciekając w kierunku Budzisk. Podczas pościgu uciekający kierowca  stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wjechał na pole uprawne.

Policjanci zatrzymali kierującego. Jak się okazało samochodem tym podróżowało sześć osób. W trakcie czynności zachowanie młodych ludzi wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Poddano badaniu na zawartość alkoholu kierującego autem. W trakcie badania alkomatem okazało się, że 20-letni mężczyzna kierował autem pod wpływem alkoholu, a ponadto policjanci zbadali tego kierowcę na zawartość narkotyków. Narkotest u 20- latka wskazał wynik pozytywny. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy. W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że jeden z pasażerów posiadał przy sobie narkotyki. Auto zostało zabezpieczone i odholowane na strzeżony parking.

W najbliższym czasie 20-letni mieszkaniec gminy Czersk usłyszy zarzuty kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także odpowie za kierowanie bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego kolega, 17- letni mieszkaniec tej samej gminy, odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.