18-05-18
Czersk. 35-latek nie zatrzymał się do kontroli, miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów
Pościg za pijanym kierowcą - mieszkańcem Czerska

Wczoraj (17 kwietnia 2018 roku) po godzinie 20-tej policjanci chojnickiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli volkswagena golfa. Kierujący tym autem mężczyzna, mieszkaniec Czerska nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył.


Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą. Po kilku kilometrach kierowca skręcił w drogę leśną po czym porzucił samochód i zaczął uciekać. Funkcjonariusze drogówki ruszyli za nim w pościg. Po chwili uciekinier został zatrzymany. Policjanci zbadali stan trzeźwości - mężczyzna miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu okazało się, że 35-latek nie posiadał również prawa jazdy ponieważ posiadał dwukrotnie zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatrzymany 35-letni mieszkaniec Czerska odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej a€“ za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew orzeczonym zakazom sądowym.

mat. KWP Gdańsk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.