11-03-19
Powiat chojnicki. ZDJĘCIA
POTRĄCENIE PIESZEGO NA BERLINCE
- POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ !

W miniony piątek około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na tzw. „berlince” w miejscowości Jeziorki. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało dojść do potrącenia pieszego.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna idąc od strony Chojnic lewym poboczem, nie posiadając elementów odblaskowych chcąc przejść na druga stronę jezdni wtargnął bezpośrednio pod nadjeżdżający od strony Czerska samochód osobowy. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości kierowcy opla, które wykazało, że był trzeźwy. Natomiast badanie na zawartość alkoholu poszkodowanego wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny, dokumentację fotograficzną, rozpytali świadków oraz wykonali szkic. Uczestniczący w wypadku 46-letni pieszy z obrażeniami kończyn dolnych został przetransportowany do szpitala w Chojnicach. Droga w miejscu zdarzenia była zamknięta przez około dwie godziny. W tym czasie funkcjonariusze kierowali ruchem, wskazując kierowcom wyznaczone objazdy.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przebieg tego zdarzenia drogowego.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.