10-04-21
Powiat chojnicki. Szkoły w Chojnicach, Czersku, Brusach i Malachinie
INFORMATOR DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022


Drodzy Absolwenci - przyszli uczniowie szkoły powiatowej!

Przed Wami jedna z ważniejszych życiowych decyzji, jaką jest wybór nowej szkoły, która przygotuje Was do studiów, bądź pracy.

- Od ponad roku niewątpliwie bardzo zmieniła się rzeczywistość, w której funkcjonujemy. Wszyscy zdajemy egzamin z odpowiedzialności, rozsądku, solidarności i dyscypliny. Nauka w szkole zmieniła swoją formę i musieliście przystosować się do nauki zdalnej.

W związku z sytuacją epidemiologiczną i w trosce o Wasze zdrowie jesteśmy zmuszeni zrezygnować z licznych przedsięwzięć promujących powiatowe jednostki oświatowe. Wiele szkół ponadpodstawowych udostępniło na swoich stronach możliwość wirtualnego zwiedzania. Bardzo zachęcam Was do skorzystania z tej możliwości i zapoznania się z wybraną szkołą.

Podobnie jak w zeszłym roku publikujemy dla Was w wersji elektronicznej Informator zawierający najważniejsze dane dotyczące szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chojnicki. Celem opracowania jest dostarczenie Wam rzetelnej i aktualnej informacji na temat oferty edukacyjnej. Jak co roku rekrutacja będzie realizowana za pomocą Elektronicznego Systemu Rekrutacji.

Kim chcę być? Jak przygotować się do egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej? Jak zwiększyć swoje szanse w rekrutacyjnej rywalizacji? Co wybrać - liceum, technikum czy szkołę branżową? – to tylko nieliczne nurtujące Was pytania.

Powiat Chojnicki oferuje kształcenie w 9 szkołach zlokalizowanych w Chojnicach, Czersku, Brusach i Malachinie. Są wśród nich licea, technika oraz branżowe szkoły I stopnia kształcące w kilkudziesięciu zawodach. Szkoły posiadają bogatą bazę lokalową, pomoce dydaktyczne oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, co pozwala na bardzo dobre przygotowanie do egzaminów zewnętrznych, tj. maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Liczę, że niniejsze opracowanie ułatwi Wam podjęcie decyzji i odnajdziecie swoje miejsce w szkole, która rozwinie Wasze zainteresowania oraz przygotuje do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W tym niełatwym czasie życzę Wam dużo cierpliwości i wytrwałości.

Starosta Chojnicki
Marek Szczepański


INFORMATOR DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Informator dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022 (PDF)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.