11-10-21
Powiat chojnicki. Policjanci kolejny raz apelują o stosowanie się do obostrzeń związanych z Covid-19
POW. CHOJNICKI. Policja: 300 interwencji
w ciągu kilku dni


Czwarta fala pandemii koronawirusa, która nabiera tempa spowodowała, że policjanci wzmogli  swoje działania ukierunkowane na zwalczanie choroby COVID-19.

Tylko od czwartku mundurowi z powiatu chojnickiego podjęli ponad 300 interwencji związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w obiektach użyteczności publicznej. Niestety świadczy to o tym, że wiele osób lekceważy ten obowiązek, narażając w ten sposób siebie jak i nas wszystkich na zakażenie. Aby nie dopuścić do szerzenia się pandemii, policjanci apelują -stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.
Policjanci codziennie prowadzą działania poświęcone walce z koronawirusem. Podczas kontroli m.in. placówek handlowych, dworców i środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa.
 
W ramach tych służb policjanci z Chojnic, Czerska i Brus sprawdzają, czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie naszego powiatu stosują się do obowiązujących przepisów. Tylko od czwartku do niedzieli  mundurowi przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli sklepów, marketów, środków komunikacji publicznej oraz innych miejsc gromadzenia się osób. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa podjęli interwencję  wobec 300 osób. Na sprawców tych wykroczeń policjanci zastosowali  pouczenia, mandaty albo zwrócenie uwagi.
 
Poluzowanie niektórych obostrzeń spowodowało, że wiele osób najprawdopodobniej przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do szybkiego wzrostu zachorowań na COVID-19 i w efekcie do ponownych bardziej restrykcyjnych  ograniczeń, a nawet lockdownu.
 
Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących przepisów. By zatrzymać transmisję wirusa policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.