30-06-21
Powiat chojnicki. Park Tysiąclecia w Chojnicach.
Pływająca wyspa parkowa

Zwykle w zbiornikach wodnych widzimy rośliny wodne, w tym rośliny kwitnące, ale pływające ogrody to coś innego. Są to najbardziej prawdziwe wyspy złożone w większości z roślin lądowych, które wyglądają dobrze w środku wody.


Przy odpowiednio dobranych roślinach unosząca się na powierzchni wyspa jest nie tylko ciekawym elementem krajobrazu, ale staje się również biologiczną oczyszczalnią wody.   |  fot. Rmak

Koncepcja pływających wysp lub jak kto woli ogrodów, jest pomysłem skierowanym w stronę poprawy różnorodności biologicznej, związanej z fauną i florą zbiorników wodnych w ścisłym centrum Chojnic.Cieszy fakt, że taki obiekt można zobaczyć w parku Tysiąclecia w Chojnicach. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia i do spaceru wśród parku wypełnionego roślinami i kwiatami.

(red.) Fot. Rmak

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.