24-07-21
Powiat chojnicki. „Są uczniowie, którzy składają dokumenty do naszych szkół, ale aplikują też w drugiej i trzeciej preferencji gdzieś do innych”
POW. CHOJNICKI. Rekrutacja do szkół
- przygotowano 1348 miejsc


22 lipca absolwenci szkół podstawowych, chcący kontynuować edukację, dowiedzieli się, do których szkół średnich i zawodowych się dostali.

21 lipca Zarząd Powiatu Chojnickiego, zatwierdził rekrutację do podlegających mu szkół średnich i zawodowych. We wszystkich placówkach łącznie przygotowano 1348 miejsc. Chętnych na te miejsca było 1480, a przyjętych zostało 1272 uczniów. Wolnych miejsc pozostało zatem 76.

- Są uczniowie, którzy składają dokumenty do naszych szkół, ale aplikują też w drugiej i trzeciej preferencji gdzieś do innych – informował starosta Marek Szczepański. - Zdarza się tak, że w pierwszej preferencji aplikują do np. trójmiejskich placówek, a dostają się tylko do nas.

Po ogłoszonych w czwartek listach osób przyjętych zaczął się ruch pieszy do szkół z dokumentami.
- Dopiero wtedy zobaczymy jak rzeczywiście wygląda zapełnienie w naszych placówkach – dodaje starosta.

Włodarz zdradza także, że tradycyjnie już szkoły takie jak LO im. gen. Władysława Andersa, LO im. Filomatów Chojnickich mają pełne obłożenie klas. Wolne miejsca pozostają natomiast w technikach oraz w szkołach w Malachinie i w Brusach (informacja z czwartku).

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.