15-10-18
Gm. Czersk. Bieżące informacje również przez internet
Powiadomienia w wersji papierowej
pojawią się na tablicach ogłoszeń


Dziś (15.10) w czerskim magistracie, z inicjatywy posła Aleksandra Mrówczyńskiego, odbyło się spotkanie (zdjęcie poniżej) w sprawie powiadamiania mieszkańców o planowanych wyłączeniach prądu. Uczestniczył w nim poza parlamentarzystą wiceburmistrz Mateusz Rydzkowski, Waldemar Olter, rzecznik oddziału dystrybucji Bydgoszcz spółki Enea Operator oraz Stanisław Osowski, kierownik rejonu w Chojnicach.

Przypomnijmy, ostatnio w sierpniu br. roku podejmowaliśmy temat przekazywania informacji przez zakład energetyczny (TUTAJ). Część osób mówiła wtedy, że najbardziej skutecznym sposobem jest wywieszanie plakatów z adnotacją o planowanych wyłączeniach prądu na tablicach ogłoszeń.  Mieszkańcy poprosili za naszym pośrednictwem o interwencję w tej sprawie posła Aleksandra Mrówczyńskiego. 

Podczas dzisiejszego spotkania ustalono, że samorządowcy zajmą się wywieszaniem informacji na tablicach ogłoszeń (pracownik urzędu, sołtysi i przew. osiedli), po otrzymaniu odpowiedniego sygnału – z wyprzedzeniem – od spółki.

Dodatkowo w razie awarii klienci mogą korzystać przez cały czas ze specjalnego numeru 991, gdzie dowiedzą się o terminie zakończenia naprawy linii energetycznej, w konkretnym rejonie. Ponadto za pomocą strony internetowej i aplikacji, a także po zapisaniu się do newslettera, można na bieżąco otrzymywać powiadomienia o planowanych wyłączeniach – adres strony: operator.enea.pl

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.