6-01-21
Powiat chojnicki. Funkcjonariusze apelują o rozwagę
Dziś działania "Bezpieczny pieszy"

Policjanci z powiatu chojnickiego przeprowadzą dziś (6.01) działania „Bezpieczny Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów  oraz przypomnienie, że są oni  pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mundurowi będą patrolowali rejony miast i dróg prowadzących do mniejszych miejscowości, gdzie będą zwracać szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec pieszych, tym bardziej, że w ostatnich dwóch tygodniach w powiecie doszło do dwóch potrąceń niechronionych uczestników ruchu na przejściach dla pieszych. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonego przejazdu. Jednakże najbezpieczniej jest w każdym przypadku stosować zasadę ograniczonego zaufania, a to zapewne uchroni nas od tragicznych zdarzeń.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.