5-01-21
Powiat chojnicki. Straż i policja apeluje
Ślisko na drogach! Zderzenie dwóch pojazdów

Warunki na drogach w regionie są trudne. Z uwagi na padający śnieg, zalegające błoto pośniegowe, koła pojazdów mogą łatwo stracić przyczepność, a wtedy o wypadek nietrudno...

Służby interweniowały dziś (5.01) na trasie Chojnice-Brusy (DW 235), niedaleko skrzyżowania z drogami prowadzącymi do Krojant i Jarcewa. Zderzyły się dwa auta osobowe – audi i nissan.

W zdarzeniu brały udział cztery osoby, w tym 13-letnia dziewczynka, która w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala.

O zachowanie ostrożności na drodze apelują strażacy jak również policja.

Stróże prawa przypominają, że na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Funkcjonariusze apelują, aby nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych, również przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Szczególny apel policja kieruje również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

(red), policja
fot. KPPSP Chojnice

Do zderzenia pojazdów doszło dziś (5.01) na trasie Chojnice – Brusy:Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.