25-02-21
Powiat starogardzki. NAKRĘTECZKI DLA OLECZKI
Oleńka marzy o zdrowym serduszku – leczenie trwaOla z miejscowości Studzienice w gm. Kaliska (pow. starogardzki) potrzebuje pomocy. Środki zebrane z wcześniejszej zbiórki skończyły się - a czeka ją kolejna operacja, rehabilitacja oraz szereg badań i konsultacji. Leczenie może kosztować nawet około miliona złotych.

„Witajcie Armio Oleńki
We wtorek (23.02) Oleńka została przyjęta na oddział Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci. Oczywiście jak to na przyjęciu odbyło się mnóstwo badań - pobieranie krwi, wiele pytań, ale zuch dziewczynce nawet igła niestraszna. Ola znosi wszystko dzielnie tak jak przystało na Aleksandrę.
Kontynuujemy ćwiczenia, które zaleciła Oleńce neurologopeda i wdrażamy nowe zalecania, no i rzecz jasna - próbujemy urozmaiconego jedzonka. Ale jest ciężko, bo nasz mały uparciuszek nadal nie chce nic jeść. Pierwsze próby zakładania sondy za nami. Czeka nas ogrom pracy, aby jej odruch ssania i jedzenia wrócił, dlatego już po malutku załatwiałam, aby po powrocie do domu, Ola została objęta opieką neurologopedy i fizjoterapeutów. Czym szybciej zaczniemy specjalistyczne ćwiczenia, tym mamy większą szansę, że niepełnosprawność będzie ustępować. Każde ćwiczenie będzie wymagało od Oli sił, a od terapeutów uwagi i bacznej obserwacji jak na wszystko reaguje.
Stan Oli jest średni ale stabilny. Każdy dzień jest powodem do radości, że mimo tak ogromnej ilości schorzeń i bardzo chorego serduszka, Oleńka ciągle pozostaje uśmiechnięta i daje nam siły do dalszej walki o nią.
Tak jak wcześniej pisałam Ola została zakwalifikowana do Programu Lekowego NFZ i otrzymuje Sindenafil ze względu na nadciśnienie płucne. Na początku marca zuch dziewczynka przejdzie kontrolne badania serduszka i zostanie wydany lek do kontynuacji.
Dziękuję za okazywaną nam dobroć i prosimy dalej o Wasze wsparcie.
Jesteście niesamowici.

Pozdrawiamy cieplutko.”
- piszą na profilu na FB rodzice Oli.

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/ola-dzienniak

Adres do profilu n FB:
https://www.facebook.com/olenkamarzy/

NAKRĘTECZKI DLA OLECZKI

Drodzy mieszkańcy Starogardu Gdańskiego i okolic.

W najbliższych dniach wszystkie nakrętki, które zbieraliśmy dla Oluś pokona SMA. Aleksander Lewandowski zostaną przekazane do Zuok Stary Las - tym samym zakończymy zbiórkę. Czas na nowego wojownika! A raczej wojowniczkę, Oleńkę.

Nakrętki dla Oleńki zbieramy na stadionie OSiR Starogard Gdański, przy parkingu Starogardzkie Centrum Kultury oraz w Urzędzie Miasta. Jesteśmy przekonani, że i tym razem pokażecie jak wielkie serca drzemią w mieszkańcach Kociewia.

Urząd Miasta Starogard Gdański

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.