2-03-21
Powiat starogardzki. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera
Wyrzucał śmieci do rzeki i został ukarany (WIDEO)Policjanci ze Starogardu Gdańskiego ustalili personalia mężczyzny, który wyrzucał do rzeki worki ze śmieciami. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera, a sprawca tego wykroczenia został ukarany przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 500 zł. Sprawa jest bulwersująca, dlatego mundurowi postanowili opublikować nagranie w sieci (film poniżej).


Mężczyzna, który poruszał się autem na tczewskich numerach rejestracyjnych, aby pozbyć się śmieci, wywiózł  je do sąsiedniego powiatu.  Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów. Sprawca został namierzony, a policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

Nie jest to jedyny taki przypadek. Mundurowi często spotykają się z podobnymi sytuacjami, dlatego policjanci, aby walczyć z tym procederem, często współpracują z innymi służbami. W ramach wspólnych patroli np. ze strażnikami leśnymi, funkcjonariusze kontrolują lasy oraz podejmują działania mające na celu wyeliminowanie tego zjawiska.

Pamiętajmy o tym, że dzikie wysypiska śmieci, na które trafiają zarówno odpady z gospodarstw domowych, materiały budowlane, zużyty sprzęt AGD, jak również podzespoły samochodowe, niosą poważne zagrożenia dla środowiska naturalnego, od pożarów lasów począwszy, a skończywszy na skażeniu gleby czy zagrożeniu dla życia zwierząt.

Osoby, które są świadkami wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach, powinny poinformować o zaistniałej sytuacji najbliższą jednostkę Policji. Należy zapamiętać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawce np. tablicę rejestracyjną samochodu. Pomocne może okazać się również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia. Informacje o nielegalnych wysypiskach można zgłaszać Policji za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Właściwe postępowanie z odpadami, zgodne z obowiązującymi przepisami ma na celu nie tylko dbałość o środowisko, ale również troskę o zdrowe warunki życia dla wszystkich mieszkańców.

KPP Starogard Gdański

Link do filmu - wideo z foto pułapki: https://www.youtube.com/watch?v=DgQUFdSzovc

Zobacz również:
Wideo z przykładowych działań policji z  miejscowym nadleśnictwem:
https://www.youtube.com/watch?v=H9zztozwVRA

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.