31-03-19
Powiat chojnicki. „Jedna usługa” ma kosztować samorząd nawet kilkaset złotych
Powiat szuka koronera

Osoba ta miałaby w razie konieczności stwierdzić zgon, by nie było sytuacji, że rodzina zmarłej osoby czeka na lekarza kilka godzin. O to zadanie mogą ubiegać się podmioty lecznicze, które zapewnią całodobowy dyżur lekarza bądź sami lekarze.

Umowa ma obowiązywać od maja do końca roku. O powierzeniu zadania decydować będzie cena, ale wiadomo, że za „jedną usługę” powiat będzie musiał zapłacić nawet kilkaset złotych. Nie wiadomo jednak, czy to przekona ewentualnych zainteresowanych, gdyż nie jest znana liczba takich wezwań w ciągu roku, a wymaga to całodobowego dyżuru przez siedem dni w tygodniu.

- Wiemy, że dziś jest bardzo dużo zapotrzebowanie na lekarzy i mają oni ogrom pracy, są zmęczeni i nie zawsze chcą pełnić w weekendy czy święta dodatkowe dyżury. Dlatego lepiej byłoby, gdyby rozszerzono katalog osób, które mogłyby taką usługę zapewnić, tak sobie dywaguje, że np. mogliby to być ratownicy medyczni po specjalnych kursach - mówi starosta Marek Szczepański.

Jest jednak ułatwienie. - Dopuszczamy podwykonawców, czyli jeśli zgłosi się jeden lekarz to będzie mógł współpracować w tym temacie z kolegami lekarzami – dodaje starosta.

(olo)

Link do ogłoszenia starosty – TUTAJ
(oferty można składać do 23 kwietnia)


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.