5-10-19
Region. Podesty widokowe na wysokościach 27 i 37 metrów, podgląd z kamer na żywo
Powstaje nowa atrakcja turystyczna w regionie

Zgodnie z planem przebiega budowa wieży widokowej w Przytarni w gm. Karsin, blisko Jeziora Wdzydzkiego.

Gmina Karsin na budowę wieży przeznaczyła 2.573.775 zł z czego 1,7 mln zł (66%)  będzie pochodziło z dotacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Głównym wykonawcą robót jest firma Vic-Mar Sp. z o.o. z Kobylnicy.

Wysokość wieży wyniesie 40 metrów. Będzie to drugi po Wieżycy najwyższy punkt widokowy Kaszub. Znajdą się na niej dwa podesty widokowe na wysokościach 27 i 37 metrów. Przy wieży stanie budynek do obsługi ruchu turystycznego i edukacji ekologicznej z izbą wystawową, punktem sprzedaży pamiątek i toaletami. Powstanie też parking dla samochodów oraz autokarów. Na szczycie wieży zamontowanych zostanie łącznie 8 kamer. Cztery kamery, po jednej z każdej strony tarasu widokowego, będzie służyć do udostępniania podglądu z wieży Online oraz cztery pozostałe kamery będą służyć do monitorowania terenu wokół wieży. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, na dachu wieży Lasy Państwowe wiosną 2020 r. dodatkowo  zamontują obrotową kamerę termowizyjną, która służyć będzie do lokalizowania zagrożeń pożarowych w okolicznych lasach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wieża powinna być gotowa do końca listopada 2019 r.

UG Karsin

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.