8-06-20
Czersk. Burmistrz: Nie jest na tej ulicy bezpiecznie
Powstaną dwa wyniesione przejścia
dla pieszych – ul. Aleja 1000-lecia w Czersku


Na ulicy Aleja 1000-lecia w Czersku powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych – przy przedszkolu Aniołowo oraz przy wejściu do Parku Borowiackiego.

Na Alei 1000-lecia od czasu jej utwardzenia istnieją progi spowalniające ruch. Pierwsze, wykonane w czasie realizacji inwestycji, skutecznie wymuszały znaczne ograniczenie prędkości, jednak były krytykowane za zbyt dużą wysokość i doprowadzanie do uszkodzeń samochodów. Dlatego kilka lat temu doszło do ich przebudowy. Niestety, obecne w niewielkim stopniu spełniają swoje zadanie, nie wymuszając na kierowcach zmniejszenia prędkości, która jest tu ograniczona do 30 km/h. Jej znaczne przekraczanie jest bardzo częstym zjawiskiem, co może zaobserwować każdy poruszający się tą ulicą.

- Przy Alei 1000-lecia w Czersku istnieje wiele obiektów użyteczności publicznej. Prowadzi ona do chętnie i często odwiedzanego przez Czerszczan parku. Ulica ta jest także najkrótszym połączeniem części południowej miasta z centrum. Wszystko to powoduje, że ruch pieszy, rowerowy i samochodowy na Alei 1000-lecia jest bardzo duży. Nie jest na tej ulicy bezpiecznie, co potwierdził niedawny wypadek – potrącenie 9-letniego dziecka. Aby zmniejszyć ryzyko kolejnych wypadków czy kolizji, zwłaszcza z udziałem pieszych i rowerzystów, postanowiłem o przebudowie dwóch przejść dla pieszych. Zostaną one wyniesione, na wzór przejść na ulicy Dworcowej. Przy przebudowie przejścia dla pieszych przy Parku Borowiackim zostanie zlikwidowany położony obok próg spowalniający, zdemontowana zostanie także szykana drogowa, która przeniesiona będzie w inne miejsce. Prace zostaną wykonane po zatwierdzeniu przez Starostę zmienionej organizacji ruchu – mówi Przemysław Biesek-Talewski,  burmistrz Czerska.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.