15-05-18
Gm. Czersk. Kobiecie udało się bezpiecznie ewakuować na zewnątrz
Pożar domu w Malachinie w gm. Czersk

Dziś (15.05) krótko po godz. 16 doszło do pożaru domu przy ul. Cegielnianej w Malachinie. Dach z konstrukcją drewnianego domu spłonął doszczętnie.  Na szczęście przebywającej w środku starszej kobiecie udało się bezpiecznie ewakuować na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

W akcji gaśniczej brało udział kilka jednostek straży pożarnej. O zdarzeniu powiadomiono władze samorządowe gm. Czersk, które mają udzielić pomocy kobiecie samotnie zamieszkującej tę posesję. Obecny na miejscu wiceburmistrz Grzegorz Klauza informuje, że mieszkanka znajdzie schronienie u rodziny. Jutro zostaną oddelegowani do Malachina pracownicy czerskiego MGOPS.

Stan techniczny obiektu mają ocenić pracownicy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chojnicach. Najprawdopodobniej drewniany dom nie będzie nadawał się już do remontu.

Ze wstępnych informacji wynika, że od pewnego czasu dom nie był ogrzewany, nie rozpalano ognia w piecu. Tak więc przyczyną pożaru mogło być np. zwarcie w instalacji elektrycznej.

Przyczynę pożaru będzie ustalać policja.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.