4-07-18
Gm. Czersk. 30000 samochodów!
Pozyskanie drewna po nawałnicy – kilka liczb...

Ciągle usuwamy skutki ubiegłorocznej nawałnicy. Dziś kilka liczb. Według szacunków pozyskamy ze zniszczonych powierzchni około 900.000 metrów sześciennych drewna.

Drewno mimo, że kierowane do alternatywnych środków transportu - kolej, statki, na początku musi być wywiezione samochodami. Przy średniej ładowności 30m3 - drewno wywiezie 30000 samochodów. Gdybyśmy ustawili je jeden za drugim, to przy założeniu, że załadowany pojazd ma 16m długości, utworzyłyby sznur pojazdów o długości 360km czyli mniej więcej tyle ile z Gdańska do Łodzi!Nie ma to jak dobry, długi, piątkowy wywóz drewna . W "normalnych" warunkach, rocznie w leśnictwie wywozi się plus-minus 5000 metrów sześciennych drewna- obecnie w warunkach poklęskowych taką ilość lub więcej często wywozi się w ciągu jednego tygodnia... Rocznie normalnie w leśnictwie wystawia się 150-200 kwitów wywozowych-czyli dokumentów wywozowych. Na zdjęciu kwity wystawione w leśnictwie Płecno od stycznia do końca czerwca - ok. 1300 szt.

Nadleśnictwo Czersk
Fot. Rafał Grabański

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.