28-03-18
Gm. Czersk. NIE WAGARUJEMY - BO ZNÓW KREW ODDAJEMY!
PRAWIE 18 LITRÓW KRWI
W 37 SZKOLNEJ AKCJI KRWIODAWSTWA
W ZSP W MALACHINIE


21 marca 2018r. w pierwszy dzień wiosny, zamiast wagarów, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, odbyła się  druga  w tym roku szkolnym ,a od 2008 roku  37 akcja krwiodawstwa.


Tym razem chęć oddania krwi zgłosiło 48 dawców, 40 oddało krew,  w tym 5 nauczycieli  i 7 uczniów przystępującym do akcji  po raz pierwszy tj.. Sebastian Filas, Damian Wrzesiński, Aleksandra Dahlke, Patryk Chabowski, Radosław Ramczykowski, Weronika Kiełpińska, Dawid Neumann,  – w sumie 17,600 litra krwi!

Tak jak w poprzednich akcjach,  mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony darczyńców: p., Sławomira Ossowskiego z Zakładów Mięsnych Skiba Czersk, p. Romana Sijki z Hotelu Roal, p. Elżbiety i Wiesława Wysokich oraz nauczycieli ZSP. Z produktów przez nich podarowanych uczennice klasy 2 Technikum przygotowały dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski. W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już 642,895 litrów  krwi!

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania: wszystkim dzisiejszym krwiodawcom, darczyńcom, wolontariuszom z klasy 2TEI: Zuzannie Grinholc, Katarzynie Szynszeckiej, Weronice Wajdzik, a przede wszystkim głównej koordynatorce szkolnych akcji krwiodawstwa p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej i jej pomocnikowi  p. Piotrowi Kosobuckiemu i zapraszamy na kolejną w tym roku szkolną akację krwiodawstwa w poniedziałek 4 czerwca 2018r.

mat. Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie
fot. Waldemar Czapiewski


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.