6-09-19
Gm. Czersk. Zdjęcia
Premiera spektaklu "Piękna i Bestia"

W czwartek,  5 września o godz. 18.00 odbyło się premierowe przedstawienie sztuki pt.: „Piękna i Bestia” w wykonaniu grupy teatralnej pn. „Siła w Nas” z Ośrodka Kultury w Rytlu (zdęcia poniżej). Opiekunem grupy, autorką adaptacji, reżyserem oraz scenografem i kostiumologiem w jednej osobie jest Joanna Czerniejewska. Reżyserem dźwięku i światła jest Wiesław Galikowski.

Sztuka została przedstawiona przez młodych aktorów przepięknie. Brawurowo odegrali swoje role. Odzwierciedleniem tego były owacje na stojąco po zakończeniu spektaklu.
Wśród publiczności nie zabrakło znamienitych gości. Swoimi wrażeniami po premierze podzieliła się z publicznością wiceburmistrz Czerska Pani Bogumiła Ropińska. Poemat na cześć młodych adeptów sztuki teatralnej napisał lokalny poeta Pan Henryk Twardokus, który przekazał również na ręce tytułowej Pięknej -  Belli pamiątkowy puchar. Podziękowania za trud przygotowań przedstawienia płynęły również z ust Sołtys Sołectwa Rytel Pani Romanny Czułowskiej oraz Pani Haliny Majer z Klubu seniora „Jesienna Róża”. Również Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu Pani Małgorzata Kowalewska - Remisz podziękowała aktorom oraz reżyserom spektaklu za ich zaangażowanie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki i kwiaty.

Za pomoc w realizacji sztuki podziękowania należą się: Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu, Ośrodkowi Kultury w Czersku, Panu  Krzysztofowi Lica i pracownikom Zakładu Ślusarskiego Krzysztof Lica, Paniom: Annie Behrendt, Romannie Czułowskiej, Katarzynie Krawczyk - Pokrzywinskiej,  Łukaszowi Formella oraz wspaniałym cudownym babciom: Bogumile Nasierowskiej i Krystynie Dolot.

OK Rytel

Przedstawienie będzie można jeszcze zobaczyć w piątek, 6 września, również o godz. 18.00 na sali widowiskowej.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.