15-11-18
Czersk. Śladem naszych publikacji. Jest reakcja GDDKiA
Problem na skrzyżowaniu z berlinką w Czersku

Jest reakcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku na nasz artykuł w sprawie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Starogardzkiej, Pomorskiej i Targowej.  

Przypomnijmy, nasz czytelnik informował niedawno, że wspomniane skrzyżowanie jest źle wykonane, są też problemu z sygnalizacją, a na ul. Targowej tworzą się korki – zobacz artykuł TUTAJ.

- Sprawa jest wyjaśniona i odpowiednie zmiany w sygnalizacji wykonane - informuje Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku, który wyjaśnia sprawę i poczynione działania: „W następstwie prac wykonanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich na dojeździe do skrzyżowania przed strażą pożarną, domalowano drugą linię warunkowego zatrzymania. Przez to niektórzy kierowcy nie dojeżdżali do linii warunkowego zatrzymania przy sygnalizatorach przed wjazdem na drogę krajową nr 22. To doprowadzało do sytuacji, że kierowcy na tym wlocie nie dostawali sygnału zielonego. Z uwagi na powyższe zostały zmienione parametry sterownika - do systemu detekcji wywołania fazy dodano pętlę, która jest zlokalizowana przed drugą linią warunkowego zatrzymania. Zmiana ta uporządkowała sytuację na skrzyżowaniu.”

(red)


Jedno ze zdjęć przysłanych przez czytelnika (31.10).

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.