7-03-20
Gm. Czersk. Wniosek dotyczył czterech przejść dla pieszych
Program „Razem bezpieczniej” – gmina Czersk
nie otrzyma dofinansowania


Pojawiły się wyniki konkursu (I etap) programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka w 2020 roku.

Wojewódzki zespół koordynujący do spraw Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 ocenił nadesłane wnioski. Spośród 70 projektów do kolejnego etapu zespół rekomendował 20 (m.in. złożone przez Powiat Chojnicki (1) oraz Gminę Brusy (3) - zobacz listę TUTAJ).

Wniosek składała również gmina Czersk. Wniosek nie otrzymał jednak rekomendacji. Przypomnijmy, w ubiegłym roku czerski samorząd nie pozyskał dofinansowania z w/w programu (zobacz TUTAJ).

Pytamy wiceburmistrz Bogumiłę Ropińską o wniosek, zadania dotyczące bieżącej edycji konkursu.

„Gmina Czersk złożyła wniosek pn. Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez budowę oświetlenia i odnowienie czterech przejść w Czersku.
Zadaniem miały zostać objęte dwa przejścia na ulicy Lipowej, przejście na ul. Starego Urzędu oraz przejście na ul. Pomorskiej. W ramach zadania planowano: budowę oświetlenia (2 sztuki dla każdego przejścia), odnowienie przejść poprzez malowanie jezdni na czerwono oraz pasów na biało (4 sztuki). Wymiana znaku drogowego przejścia dla pieszych na znak D-6 z fluorescencyjnym żółtym tłem tzw. znak o zachęcającej mocy  wraz z jego ustawieniem (8 sztuk). Zakup i montaż sygnalizatora punktowego dla kierowców ostrzegającego przed przejścia pieszych (8 sztuk). Łączny koszt projektu wynieść miał 90 200,00 zł, wkład własny 18 040,00 zł.
W ramach I etapu (wojewódzkiego) złożono 70 projektów. Zgodnie z obowiązującymi zasadami każdy Wojewoda może rekomendować maksymalnie 20 projektów do oceny w MSWiA. Gmina Czersk w tym roku nie otrzymała rekomendacji. Będziemy składali wnioski w kolejnych edycjach tego konkursu.”
– informuje wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

(red)
Pomorski Urząd Wojewódzki

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.