13-11-19
Czersk.Zajęcia i sposób ich prowadzenia były bardzo pozytywnie odebrane przez seniorów
Projekt „O finansach w bibliotece – 6. edycja”
w Bibliotece Publicznej w Czersku

7 listopada w Bibliotece Publicznej w Czersku odbyły się ostatnie zajęcia kończące projekt  „O finansach… w bibliotece – 6. edycja”. Przypominamy, że projekt był realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego celem było zwiększenie u osób starszych (powyżej 50 roku życia) wiedzy ekonomicznej i umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym z bankowości elektronicznej.

Biblioteka w Czersku pierwszy raz brała udział w tym przedsięwzięciu. W ramach kursu w październiku i listopadzie odbyło się 5 spotkań, a ich tematyka została wybrana przez uczestników kursu spośród 10 propozycji. Wybór padł na  następujące zagadnienia:

„Bezpieczne finanse w sieci – jak nie dać się oszukać i wykorzystać w Internecie”
„Płatności bezgotówkowe – jak bezpiecznie i wygodnie płacić korzystając z nowoczesnych technologii”
„Zakupy przez Internet – jak kupować nie wychodząc z domu”
„Dziedziczenie – wiedza, która zapewni spokój tobie i twoim bliskim”
„Zarabianie na emeryturze – jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne”

Zajęcia i sposób ich prowadzenia były bardzo pozytywnie odebrane przez seniorów. Każde kolejne spotkanie wzbudzało ogromne emocje. Uczestnicy chłonęli jak gąbka przekazywane im informacje i chętnie dzielili się wiedzą praktyczną wynikającą z ich doświadczenia życiowego. Kursanci opuścili bibliotekę zaopatrzeni w certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, miniporadnik dotyczący finansów osobistych, pendrive z materiałami dodatkowymi oraz słodki upominek.

Gorąco dziękujmy naszym seniorom za aktywny udział, zaangażowanie i moc podziękowań, które płynęły w kierunku bibliotekarzy, którzy prowadzili zajęcia.

Mat. Biblioteka Publiczna w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.