24-11-20
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji. Co ustalił włodarz?
Przebudowa drogi Łąg - Lipki - Złe Mięso.
Radny zwrócił się do burmistrza


Na początku listopada br. radny Maciej Deja zwrócił się do burmistrza Czerska z wnioskiem w sprawie podjęcia rozmów z zarządcą budowanej obecnie drogi Łąg - Lipki - Złe Mięso (zarządcą traktu jest Powiat Chojnicki).

Przypomnijmy, zgłoszenie miało związek z nieprawidłowościami, które zauważył radny i mieszkańcy podczas realizowania inwestycji (o sprawie pisaliśmy w czwartek 19.11 - TUTAJ).

W piątek (20.11) poprosiliśmy burmistrza Czerska o informację czy podjął już rozmowy ze starostą, jeśli tak to kiedy i jaki jest ich efekt?

- Rozmowy były wcześniej – moje i naczelnika WI. Teraz wysyłamy oficjalne pismo z uwagami p. radnego Deji. Po jego wysłaniu ponownie umówię się na spotkanie/rozmowę z panem starostą. Proponuję pytania dotyczące zastosowanych rozwiązań projektowych zadać bezpośrednio zarządcy drogi i inwestorowi, czyli Zarządowi Powiatu Chojnickiego – odpowiedział w piątek burmistrz Czerska.

Zgodnie z podpowiedzią wysłaliśmy pytania w przedmiotowej sprawie do Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Czekamy na odpowiedź.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.