24-03-21
POW. TUCHOLSKI – POW. CHOJNICKI. W persektywie czasu może powostać trasa rowerowa - pętla
Przebudowa drogi Łosiny – Fojutowo

Trwają prace przy przebudowie drogi gminnej Łosiny – Fojutowo na odcinku o długości 1,365 km (zdjęcia poniżej).

To drugi etap inwestycji. W pierwszym, który zrealizowano w ubiegłym roku, powstał nieco ponad kilometrowy odcinek drogi Legbąd – Łosiny.

Inwestycja zakończy się jeszcze w tym półroczu. Finalnie nowo wybudowana droga będzie połączona z odcinkiem wybudowanym w 2020 r. Wartość zadania wynosi 823 139,27 zł brutto.

UM Tuchola, fot. UM Tuchola

Trasa rowerowa – pętla: Czersk – Fojutowo – Łosiny - Łukowo - Czersk
Jeśli w przyszłości powstanie połączenie utwardzonym traktem Łukowa w gm. Czersk ze wspomnianymi wyżej Łosinami, to w perspektywie czasu turyści i lokalni miłośnicy rowerów otrzymają do dyspozycji ciekawą trasę (pętlę): Czersk (mająca powstać w najbliższych latach ścieżka rowerowa przy DW 237) – Fojutowo – Łosiny - Łukowo – Czersk.
O walorach takiego produktu turystycznego mówił już dawniej radny Rady Miejskiej w Czersku Zenon Konefka, który sygnalizował potrzebę wytyczenia i utwardzenia, przynajmniej dla rowerów, odcinka Łukowo – Łosiny, który w przyszłości połączy się z budowanym obecnie fragmentem drogi Łosiny – Fojutowo.  

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.