23-10-20
Czersk. Sobota – godz. 15.00,  mecz odbędzie się bez udziału kibiców
Przed nami derby! Borowiak zmierzy się z Tęczą Brusy

W sobotę o godzinie 15.00 w Czersku przy ulicy 21 Lutego 2A, odbędzie się mecz derbowy z rywalem zza między – Tęczą Brusy.

Zespół sąsiadów w obecnym sezonie wypada poniżej oczekiwań. Na swoim koncie mają do tej pory zaledwie 13 punktów (4-zwycięstwa, 1-remis, 6-porażek). Najlepszym strzelcem drużyny jest Rafał Warnke, który zdobył 10 bramek. Z kolei formacją obrony kieruje doświadczony Adam Stanisławski.

Kibice Borowiaka liczą, że gospodarze podtrzymają dobrą serię bez porażki na swoim obiekcie i po raz kolejny zdobędą komplet punktów. Ostatnie dwa mecze Borowiak z Tęczą rozegrał w sezonie 2018/2019. Jesienią spotkanie w Czersku zakończyło się wynikiem 2:2, bramki dla czerszczan zdobył Łukasz Gliniecki oraz Kamil Młodzianowski. Natomiast na wiosnę piłkarzom Borowiaka udało się wygrać w Brusach 0:2 i obie bramki strzelił Patryk Duda.

Czerszczanie po 13. kolejkach są samodzielnym liderem grupy i mają aż 7. punktów przewagi nad drugim zespołem – Żuławy Nowy Dwór Gdański. Podopieczni trenera Artura Papierowskiego chcą podtrzymać zwycięską passę i w najbliższym meczu na pewno będą walczyć na 100% swoich możliwości. Mecze derbowe, jak mówi stare porzekadło rządzą się swoimi prawami i na chwilę obecną wygrać może każdy.

Niestety, ze względu na panującą sytuację w naszym kraju, mecz odbędzie się bez udziału kibiców. Wasze wsparcie z trybun zawsze było nam potrzebne i niosło Nas do zwycięstw, jednak tym razem musimy poradzić sobie bez Was.

MLKS Borowiak Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.