2-03-20
Powiat chojnicki. Kiedy możliwa jest obniżka diety? Poniżej publikujemy zapisy uchwały
Przed sesją nie odbyło się posiedzenie jednej
z komisji Rady Powiatu Chojnickiego. Dlaczego?


W dniu 26 lutego br. nie odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Powiatu Chojnickiego. Powodem był brak przybycia na posiedzenie komisji aż czterech spośród siedmiu członków komisji, czyli nie było wymaganej minimalnej ilości członków komisji. Do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko.

Przewodniczącego Rady Powiatu Chojnickiego Roberta Skórczewskiego pytamy:
Jakich radnych, a zarazem członków komisji, nie było na przedmiotowym posiedzeniu w dniu 26 lutego br. Co było powodem ich nieobecności? Czym będzie skutkować ich absencja, czy nieobecność na posiedzeniu komisji skutkuje np. obniżeniem diety radnego powiatowego, jeśli tak to o ile?

„Nieobecni na komisji oświaty to: Stanisław Skaja (operacja szpital), Marek Szczepański (odbiór nagrody dla Powiatu Warszawa), Marek Rodzeń (obóz narciarski z uczniami szkoły KLO Brusy), Bożena Stępień - chora usprawiedliwiona.
W tym przypadku nie ma możliwości zmniejszenia diety radnego”
– wyjaśnia przewodniczący rady Robert Skórczewski.

Poniżej zamieszczamy skład osobowy Komisji Edukacji oraz skan z uchwały rady powiatu chojnickiego w sprawie diet i możliwości ich obniżenia.

W skład Komisji Edukacji wchodzą następujący radni:
1) Maciej Jakubowski - przewodniczący
2) Mirosława Dalecka
3) Jacek Klajna
4) Marek Rodzeń - zastępca
5) Stanisław Skaja
6) Bożena Stępień
7) Marek Szczepański

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.