5-03-19
Czersk. dzieci zadawały policjantom mnóstwo ciekawych pytań
PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA IM. JANA BRZECHWY
Z WIZYTĄ W CZERSKIM KOMISARIACIE

Policjantów z czerskiego komisariatu odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Czersku. Swoją wizytę rozpoczęły od zwiedzania budynku. Maluchy przyglądały się pracy policjantów na różnych stanowiskach. Dużo emocji wzbudziło zwiedzanie pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak ważna jest rola policjanta i czym się zajmuje na co dzień. Stróże prawa wyjaśnili, że w przypadku zagubienia czy innych kłopotów mogą zawsze zwrócić się do policjanta o pomoc.

Przedszkolaki zapoznawały się z umundurowaniem oraz zobaczyły jak działa sprzęt do badania stanu trzeźwości kierowców. Mundurowi w trakcie spotkania przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w przedszkolu, w domu oraz podwórku. Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat bezpiecznej drogi do i z przedszkola, m.in. zasadach ruchu drogowego oraz zasad postępowania w przypadku zaczepienia lub częstowania słodyczami przez osobę obcą. Policjanci sprawdzili także znajomość numerów alarmowych.

Ostatnim punktem wizyty dzieci było oglądanie policyjnego radiowozu. Każdy chętny maluch miał okazję przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść za kierownicą pojazd.

Podczas przebiegającego w miłej atmosferze spotkania dzieci zadawały policjantom mnóstwo ciekawych pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Wizyta gości zakończyła się rozdaniem kamizelek odblaskowych, które maja poprawić ich bezpieczeństwo oraz wspólnymi fotografiami. Właśnie takie spotkania z młodymi ludźmi mają na celu przybliżenie specyfiki zawodu policjanta i uświadomienie im jak ważne i odpowiedzialne zadania funkcjonariusze pełnią w trosce o ich bezpieczeństwo.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.