13-07-19
Powiat chojnicki. Sprzęt m.in. dla KPP Chojnice
Przekazanie sprzętu specjalistycznego
dla 9 jednostek Pomorskiej Policji

11.07.2019r. na terenie Oddziału Prewencji Policji  w Gdańsku przy ul. Harfowej 60 Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Prezes  Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Maciej Kazienko  uroczyście przekazali specjalistyczny sprzęt w postaci sonometrów, analizatorów spalin i dymomierzy zakupiony dla 9 jednostek KMP/KPP województwa pomorskiego.

Przedmiotowy sprzęt zakupiony został w ramach projektu pn. „Ekopolicja 2019 – wsparcie monitoringu środowiska w eliminacji zagrożeń dla jakości powietrza, wód i gleby na terenie województwa pomorskiego”. Jest to efekt zawartej w lutym br. umowy z WFOŚiGW w Gdańsku.

Sprzęt odebrali Komendanci oraz Naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego nw. jednostek Policji:

- KMP Gdynia

- KMP Słupsk

- KPP Wejherowo

- KPP Kartuzy

- KPP Chojnice

- KPP Malbork

- KPP Bytów

- KPP Kościerzyna

- KPP Pruszcz Gd.

Dofinansowanie WFOŚ wyniosło:

- dotacja WFOŚ: 200 000 zł

- wkład własny KWP: 81 786,85 zł

Łączna wartość zakupionego sprzętu: 281 786,85 zł.

Zakup mobilnego sprzętu: analizatorów spalin, dymomierzy i sonometrów wpłynie na wzrost realizowanych kontroli oraz ograniczenie zagrożeń dla środowiska poprzez eliminację pojazdów naruszających dopuszczalne normy emisji spalin.  Powyższe wpisuje się w zadania Policji dotyczące procesu monitorowania środowiska.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.