25-09-18
Gm. Czersk. Wybory samorządowe 2018
Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej
w Czersku zrezygnowała

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Czersku zrezygnowała z funkcji. Wkrótce ma dojść do do uzupełnienia składu tego gremium - słyszymy w Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku.

Zbigniew Bieliński i Roman Lipski chcą otrzymać protokół
Komisarz Wyborczy w Słupsku otrzymał do rozpatrzenia kolejne odwołanie na decyzję wspomnianej GKW w Czersku. Zgodnie z zapowiedzią złożył je Zbigniew Bieliński z KWW Porozumienie Czerskie, któremu odmówiono rejestracji kandydatów na radnych w okręgu nr 3.

Przypomnijmy, Zbigniew Bieliński  wyjaśniał, że został wprowadzony w błąd przez członka GKW w Czersku. Telefonicznie miał zostać poinformowany o tym, że może dokonać poprawki w numeracji list poparcia - z okręgu nr 1 na nr 3 (na 4 kartkach były już podpisy czterdziestu wyborców).
W swoim odwołaniu powołuje się na to, że nie było głosowania nad uchwałą GKW o odmowie rejestracji wspomnianej listy. Dziś ma złożyć na piśmie wniosek o udostępnienie protokołu komisji z dnia 20 września, gdy obradowała w w/w sprawach. Podobny wniosek składa Roman Lipski z KWW Romana Lipskiego. Wczoraj go nie otrzymał, więc złożył drugie zawiadomienie na policję. Dodatkowo Roman Lipski dostarczy dziś dokumenty w sprawie rejestracji jego osoby na kandydata na burmistrza Czerska, ponieważ uważa, że ma wymaganą ilość głosów poparcia, ponad 300.

Pracownicy Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku zapytają teraz Państwową Komisję Wyborczą w Warszawie o to, czy muszą udostępnić wspomniany protokół, bowiem do tej pory nie mieli podobnego doświadczenia.

Jutro – 26 września - upływa termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Do sprawy wrócimy.

Zbigniew Bieliński (pełnomocnik wyborczy KWW Porozumienie Czerskie) informuje, że dzisiaj GKW w Czersku na podstawie stanowiska Komisarza Wyborczego - odmówiła mu wydania kopii protokołu. Dokumentu nie otrzymał też Roman Lipski.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.