4-04-20
Powiat chojnicki. Szpital w Chojnicach
Przewodnik dla pacjentów – ograniczenie działalności

Szanowni pacjenci!

Z powodu panującej epidemii koronowirusa ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zostaliśmy zmuszeni ograniczyć naszą działalność.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po szpitalu.

Wejście do szpitala odbywa się głównymi drzwiami od strony ulicy Leśnej. Wszystkie boczne drzwi są obecnie nieczynne.

ODDZIAŁY SZPITALNE
Odwiedziny w oddziałach szpitalnych są wstrzymane. Rodzina lub bliska osoba pacjenta przebywającego obecnie na oddziale szpitalnym może przekazać niezbędne pacjentowi rzeczy za pośrednictwem personelu. W tym celu należy przywołać personel dzwonkiem znajdującym się przed wejściem na oddział i przekazać rzeczy.

Jeżeli miałeś zaplanowany zabieg lub leczenie i zostałeś zarejestrowany na konkretny termin – oczekuj na telefon.  Pracownik oddziału zadzwoni do Ciebie i potwierdzi czy hospitalizacja się odbędzie lub poinformuje o przełożeniu jej na inny termin.

PORADNIE SPECJALISTYCZNE
Działalność poradni specjalistycznych została mocno ograniczona. Jeżeli miałeś zaplanowaną wcześniej wizytę u specjalisty i zostałeś zarejestrowany na konkretny termin – oczekuj na telefon. Rejestratorka zadzwoni do Ciebie i potwierdzi czy wizyta się odbędzie lub poinformuje o przełożeniu wizyty na inny termin.

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY
W przypadku stanu zagrażającego zdrowiu możesz udać się po pomoc do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Wejście do SOR możliwe jest tylko i wyłącznie przez podjazd dla karetek.

Na podjeździe znajdują się oznakowane drzwi ze szczegółowymi instrukcjami postępowania. Należy przywołać dzwonkiem personel, który najpierw przeprowadzi wywiad, a następnie zdecyduje o dalszym postępowaniu.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA
Pacjenci chcący skorzystać z wizyty u lekarza w godzinach nocnych lub w dni wolne od pracy proszeni są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 52 39 56 712 lub 52 39 56 704.

Wejście do przychodni możliwe jest wyłącznie zewnętrznymi drzwiami znajdującymi się pod podjazdem dla karetek. Przy wejściu znajduje się domofon, za pomocą którego rejestratorka przeprowadzi z pacjentem wywiad, a następnie zdecyduje o dalszym postępowaniu.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA - LEKARZ RODZINNY
W związku z zagrożeniem epidemią koronawiursa zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów POZ:

-    Pacjenci chcący skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego proszeni są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 52 39 56 712 lub 52 39 56 704

-    W godzinach pracy przychodni pacjentom udzielane będą teleporady

-    W sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni

-    Nie należy zgłaszać się po recepty osobiście – prośbę o przepisania leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie

Wejście do przychodni możliwe jest wyłącznie zewnętrznymi drzwiami znajdującymi się pod podjazdem dla karetek.

Ze względu na państwa bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o zastosowanie do zaleceń.

Szpital Specjalistyczny w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.