15-07-19
Gm. Czersk. Odpowiedź urzędu miejskiego
Pytania w sprawie powalonych drzew
na szlaku rowerowym


Nasz czytelnik przysłał w ubiegłym tygodniu list ze zdjęciami (poniżej) w sprawie powalonych drzew w rejonie Akweduktu w Fojutowie.

„Przesyłam zdjęcia szlaku rowerowego. Oznakowanie biegnie od akweduktu do tzw. Koziej Szosy (nie wiem gdzie dalej). Próbowałem dziś (11.07 – przyp. red.)  nim przejechać i jest to bardzo utrudnione ze względu na powalone drzewa, zaraz za akweduktem. Trzeba omijać drzewa prowadząc rower po lesie.
Akwedukt jest jednym z częściej odwiedzanych miejsc w okolicy i tak pozostawiona ścieżka stanowi kiepską wizytówkę dla gospodarza terenu.”
– pisał w czwartek nasz czytelnik.

Poprosiliśmy dziś rano o odniesienie się do listu czerski magistrat. Zapytaliśmy też - czy drzewa zostaną usunięte?

„Po przesłanym do nas sygnale, na miejsce, wskazane na zdjęciach, pojechał Dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych. Okazało się, że w tym miejscu jest prowadzona ścinka drzew. W poniedziałek rano, kiedy otrzymaliśmy tego maila, teren był już praktycznie uprzątnięty.” – odnosi się do sprawy Urząd Miejski w Czersku.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.