28-03-18
Gm. Czersk. Zagrożenie dla pieszych i rowerzystów – wkrótce kolejna wizja w terenie
Radny czeka na zdjęcie tablic. Wicestarosta
nie znalazł dokumentacji, bo... jej nie ma


Maciej Deja, radny Rady Miejskiej w Czersku pyta ile czasu potrzeba na zdjęcie czterech znaków drogowych D-43,  oznaczających koniec odcinka drogi powiatowej przebiegającej przez obszar zabudowany?  Radny czeka na stosowną reakcję zarządcy drogi już rok, ale wciąż nic się nie dzieje...

Sprawa jest pilna, ponieważ przy obecnym oznakowaniu w obrębie terenu zabudowanego (okolice Łęga, Lipek Górnych i Złego Mięsa) pojazdy mogą poruszać się z większymi prędkościami co stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów.   

„W związku z uwagami mieszkańców na początku 2017 roku na sesji Rady Miejskiej złożyłem interpelację dotyczącą zmiany oznakowania tak aby obszar zabudowany był na całej długości drogi powiatowej nr: 2621G, przebiegającej przez Łąg - ul. Długa, dalej Lipki Górne i Złe Mięso w kierunku miejscowości Osieczna.  W dniu 24 marca 2017, odbyło się spotkanie dotyczące oznakowania przedmiotowego odcinka drogi z przedstawicielami zarządcy drogi tj. Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz Urzędu Miejskiego i Policji. W trakcie wizji w terenie jednogłośnie zostało stwierdzone że przedmiotowe znaki powinny zostać zdjęte, gdyż w chwili obecnej w obrębie skrzyżowania z drogą na Wądoły i Lipki Górne, rejon przejścia dla pieszych, jesteśmy poza obszarem zabudowanym co pozwala poruszać się z większymi prędkościami. Analogiczną sytuację mamy pomiędzy miejscowościami Lipki Górne i Złe Mięso w sąsiedztwie budynku Szkoły w Lipkach. W załączeniu zdjęcia" – pisze radny.

Zapytaliśmy więc wicestarostę Marka Szczepańskiego o termin zdjęcia znaków drogowych.  Okazuje się, że wicestarosta dotarł do informacji o wizji w terenie, ale dokumentów nie ma. Dlaczego?

Marek Szczepański wyjaśnia, że zgłoszenie radnego pilotował ówczesny dyrektor Jacek Marciniak, który już nie pracuje w starostwie. Były dyrektor po spotkaniu nie nadał jednak biegu sprawie, więc konieczna będzie następna wizja w terenie. Wicestarosta obiecał, że wkrótce zorganizuje kolejne spotkanie z przedstawicielem policji, starostwa i gminy Czersk. Dodaje, że jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to po opracowaniu stosownej organizacji ruchu tablice powinny zostać zdjęte jeszcze przed wakacjami.

(red)

Zdjęcia przysłane przez radnego:

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.