4-10-19
Gm. Czersk. Od sierpnia można sprawdzać jakość powietrza
Radny pyta o czujnik hałasu, gmina rozważa
możliwość zakupu


Na początku września br. radny Jacek Argasiński skierował do burmistrza interpelację w sprawie zainstalowania czujnika hałasu przy ul. Kościuszki - na budynku czerskiego ratusza. Uzyskał odpowiedź, że propozycja zostanie rozważona.

Stawiamy więc pytania, które przesłaliśmy do czerskiego magistratu:
Czy burmistrz ma pomysł na tego rodzaju monitoring w centrum miasta? Czy uważa koncepcję radnego za zasadną? Jeśli tak, to ewentualnie kiedy należy spodziewać się zainstalowania stosownego urządzenia?

Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy dziś (4.10) z czerskiego ratusza:

- Gmina rozważa możliwość zakupu przenośnego sonometru lub montażu stałego czujnika pomiaru hałasu – informuje Wojciech Laska, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska Urzędu Miejskiego w Czersku.

Przypomnijmy, obecnie na terenie gminy zamontowanych jest jedenaście czujników jakości powietrza, siedem na terenie miasta.  Zakupione przez samorząd czujniki monitorują 24 godziny na dobę jakość powietrza, mierząc stężenia PM 2,5 i PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność.
Zobacz jakość powietrza na stronie:
https://airly.eu/map/pl/

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.