28-03-18
Region.
Trasa biegała przez malownicze okolice Legbąda
Rajd Nordic Walking w Legbądzie

„W poszukiwaniu wiosny” pod takim tytułem odbył się Rajd Nordic Walking 24.03.2018 rokuw Legbądzie.  Jest to cykliczna impreza mająca na celu aktywizacje lokalnej społeczności oraz promowanie nawyków prozdrowotnych przez całe rodziny. Uczestnicy rajdu do przejścia mieli 11 kilometrową trasę pod wodzą zdobywczyni Mistrzostwa Pucharu Świata w Nordic Walking Panią Justyną Zawiszewską.

Trasa biegała przez malownicze okolice Legbąda. Podczas marszu z kijkami można było nie tylko się dotlenić w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny, ale również można było zauważyć pierwsze nieśmiałe oznaki nadchodzącej nowej pory roku: klucze ptaków oraz ich śpiew w leśnym zaciszu. Na starcie rajdu stawiło się 25 uczestników między innymi z: Tucholi, Rzepicznej, Czerska, Łosin, Niwek oraz Legbąda. Po krótkiej rozgrzewce którą przeprowadziła Mistrzyni, Pani Justyna oraz przedstawieniu poprawnej techniki chodzenia z kijkami przyszedł czas na start.

Podczas marszu nie liczył się czas, ale wspólnie spędzone chwile społeczności lokalnej podczas aktywnego wypoczynku. Po dotarciu do mety na uczestników czekało kilka niespodzianek. Ognisko z kiełbaskami, ciepłe napoje oraz swojskie słodkości to było to na co czekali zmęczeni uczestnicy rajdu. Wszyscy uczniowie szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II otrzymali skromne upominki, a dodatkowo nagrodzenie zostali w różnych kategoriach: Państwo Szamoccy oraz Długowscy jako najliczniejsza rodzina uczestnicząca w rajdzie, gdyż priorytetem imprezy była aktywizacja całych rodzin. Czekała również nagroda dla najmłodszego, najstarszej oraz najstarszego uczestnika. Nagrodę również otrzymał Adam Singer dla absolwenta szkoły. Właśnie Pan Adam był najmilszą niespodzianką tegorocznej edycji Rajdu Nordic Walking, a raczej Jego talent. Podczas ogniska zaprezentował krótki koncert na akordeonie.

Biesiada przy ognisku oraz dźwiękach akordeonu nie miała końca. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie, UKS „Borowi” Legbąd przy dofinansowaniu ze środków Gminy Tuchola. To dzięki Gminie mogliśmy wspólnie, aktywnie w gronie rodzinnym i społeczności lokalnej spędzić czas wolny. Uczestnicy już z niecierpliwością Czekaja na kolejna edycję Rajdu „W Poszukiwaniu Wiosny”.

mat. Ewa Domjan

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.