4-09-19
Powiat chojnicki. Rejestracja samochodu w chojnickim starostwie
U sąsiadów pół godziny, u nas 10 dni

Na ostatniej konferencji prasowej w powiecie znów poruszono temat czasu oczekiwania na rejestrację samochodu w chojnickim starostwie. - W Człuchowie zajęło mi to pół godziny, a w Chojnicach trwa nawet dwa tygodnie – mówi dziennikarz Dariusz Kępa.


Klienci Wydziału Komunikacji od lat narzekają na długie kolejki właśnie do tego wydziału. Nic na to nie wskazuje, aby sytuacja miała ulec zmianie.   |  fot. arch.

Zdaniem starosty Marka Szczepańskiego obecnie czas oczekiwania to ok. 10 dni. W Człuchowie załatwienie takiej sprawy trwa … pół godziny. - Wpływ na taką sytuację ma liczba mieszkańców, liczba komisów samochodów, liczba podmiotów gospodarczych prowadzących firmy samochodowe czy w końcu liczba firm transportowych.

- Tego wszystkiego w powiecie chojnickim jest o wiele więcej niż w człuchowskim. Nie można więc porównać powiatu chojnickiego i człuchowskiego, bo właśnie te wszystkie dane wpływają na to, że to tak u nas wygląda – mówi starosta Marek Szczepański. - Wyjściem z sytuacji byłoby zatrudnienie większej liczby osób, ale po pierwsze musimy patrzeć na koszty i budżet, a po drugie nawet technicznie nie bylibyśmy w stanie tego zrobić.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.