6-09-19
Czersk. Prace potrwają ok. półtora roku
Renowacja czerskiej świątyni

Niedawno zakończyła się renowacja ołtarza głównego w czerskim kościele. Środki na ten cel pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Została też wyzłocona korona na figurze MB Fatimskiej.

Jednocześnie rozpoczął się drugi etap renowacji dachu i murów świątyni. Postawiono rusztowania, które będą stały ok. półtora roku, czyli do planowanego zakończenia prac. W późniejszym terminie zostaną podane informacje dotyczące całkowitego kosztu tej inwestycji i zobowiązań finansowych parafii.

Prowadzone prace stanowią potencjalne zagrożenie, mimo zabezpieczeń, jest prośba, aby nie stawiać samochodów na placu przykościelnym. Osoby starsze i schorowane można podwieźć pod kościół, ale pojazd należy zaparkować poza terenem kościelnym.

Parafia Czersk
Fot. (red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.